پاکت حبابدار پستی

ارسال کالاهای ظریف، شکننده و ارزشمند از طریق پست و در امان ماندن این اشیا از صدمات احتمالی در این فرآیند یکی از بزرگ ترین دغدغه های ارسال کنندگان و مردم بوده است. 

 در قدیم از روزنامه، کاغذ و یا چرم جهت بسته بندی استفاده می کردند و بسته ها را همراه با نخ می پیچیدند تا آسیبی به آن ها نرسد، اما این روش برای کالاهای کوچک نظیر عینک که ظریف و شکننده است کارساز نبوده و نیاز به یک روش جایگزین حس می شد. 

پاکت های نامه که به علت سایز کوچک و مستحکم نبودن و جعبه های کارتنی هم به علت سایز بزرگشان مناسب این کار نبودند علاوه بر این برای ضد ضربه شدن محصول در کارتن باید در ابتدا کالا را به همراه کاغذ پیچیده و با نخ می بستند و سپس درون جعبه را از خرده های کاغذ یا روزنامه پر می کرد تا وسیله در طول مسیر تکان نخورد که کاری بسیار طولانی و پر دردسر بود.

با تمام این تدابیر که بسیار هزینه بر نیز بودند، باز هم کالا به طور صد در صد از آسیب در امان نمی ماند و در مواقعی به علت مسافت طولانی یا انتقال به صورت غیر اصولی در طول مسیر دچار آسیب دیدگی می شد. در نهایت مردم متوجه شدند که برای بسته بندی کالاهایی از این دست نیاز به پاکتی دارند که دارای سایزی متوسط (یعنی از پاکت نامه ها بزرگ تر و از جعبه های کارتنی کوچک تر) و مقاوم در برابر ضربه باشد.

که در این مقاله به بررسی پاکت حبابدار پستی میپردازیم.

 

خرید کیسه و پاکت های حبابدار

امروزه نایلون های حباب دار در اندازه های مختلف دوخته شده و به صورت کیسه های ضد آب در اختیار همگان قرار می گیرند که می توان انواع لوازم حساس و شکننده چه در سایز های بزرگ و چه در سایز های کوچک را با اطمینان خاطر از نرسیدن آسیب به آن ها با استفاده از این نایلون بسته بندی کرد.

شرکت آرمان نوین پلاستیک پارت تولید کننده و عرضه کننده انواع نایلون نظیر نایلون حبابدار بوده که این محصول را با دوخت در ابعاد و اندازه های مورد نیاز شما در اختیارتان قرار می دهد، جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

پاکت و کیسه حبابدار

 

تاریخچه مختصر تولید نایلون حباب دار 

برای این که دلیل ابداع پاکت های حبابدار و تولید آن ها با این شکل ظاهری را بدانیم توضیح مختصری از تاریخچه آن در اختیار شما قرار می دهیم.
شاید در وهله ی اول فکر کنید که دلیل تولید نایلون های حباب دار برای اولین بار نگه داری و حفظ محصولات از آسیب های احتمالی در هنگام ارسال بوده است، اما باید بگوییم که این کاربرد تصادفی بوده و هدف ابداع این محصول نبوده است.

روکش حباب دار در اواخر 1950 توسط دو مخترع ابداع شد. آن ها جهت ساخت دستگاهی برای کاغذ دیواری پلاستیکی و سه بعدی، دو ورق پلاستیکی را بهم متصل کردند، اما دستگاه آن ها فقط یک لایه با حباب های ریز محبوس شده تولید می کرد.

آن ها در ابتدا سعی کردند محصول تولیدی خود را به عنوان کاغذ دیواری در بازار عرضه کنند که این ایده مورد استقبال قرار نگرفت سپس بار دیگر این محصول را به عنوان عایقی برای گلخانه معرفی کردند ولی این ایده نیز موفق نشد که به مرحله ی اجرا برسد.

 در آستانه 1960، کارخانه ای از رایانه جدید خود پرده برداری کرد اما برای ارسال و پست آن به مناطق دیگر با مشکل رو به رو بود. مخترعان روکش حباب دار به این باور رسیده بودند که این محصول خاصیت ضربه گیری دارد و می تواند محافظ خوبی برای رایانه باشد پس طرح خود را با کارخانه تولید کننده در میان گذاشتند که بسیار مورد استقبال قرار گرفت و از آن پس از این محصول جهت ضربه گیر در هنگام حمل کالا استفاده شد.

 

پاکت های حبابدار

به طور کلی پاکت های پستی را می توان به چند گروه تقسیم کرد: پاکت ساده، پاکت متالایز، پاکت لمینه مشکی و پاکت حبابدار.

که در این مقاله تمرکز ما بر آشنایی بیشتر با پاکت های حباب دار می باشد. پس از محبوبیت چشمگیر روکش حبابدار که مهم ترین ویژگی آن ضربه گیری و حفظ امنیت کالا بود، کاربری این کالا در بسیاری از صنایع نظیر صنعت تولید پاکت افزایش یافت. این امر طبیعی بود که تولید کنندگان جهت افزایش استحکام پاکت ها به تعبیه نایلون حباب دار درون آن ها روی بیاورند و پس از انجام این کار شاهد افزایش مقاومت پاکت ها در مقابل ضربه باشند. 

 

انواع پاکت های پستی حباب دار

پاکت های پستی حبابدار با توجه به نوع  و اندازه ی محصول ارسالی در سایز های مختلف ساخته می شوند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 پاکت پستی حبابدار A3

این سایز از پاکت ها بزرگ بوده و برای بسته بندی اسناد، وسایل الکتریکی بزرگ همانند لپ تاپ های صنعتی، آلبوم های عکس، لباس و پارچه و….. مناسب می باشند.  

پاکت پستی حبابدار B4 

این سایز از پاکت های حبابدار برای بروشورها، پوشه ها و وسایل الکتریکی با سایز متوسط مناسب می باشند.

پاکت پستی حبابدار A4

از این نوع برای ارسال و بسته بندی ال سی دی لپ تاپ و اسناد با این سایز استفاده می شود.

پاکت پستی حبابدار B5

از این سایز برای  بسته بندی اشیا کادویی مانند جعبه های طلا، ساعت مچی و رو میزی کوچک و … استفاده می شود.

پاکت پستی حبابدار120

کاربرد این پاکت بیشتر برای نقل اسناد تجاری مهم مثل سفته، دسته چک، انواع کارت های شناسایی و… است.

پاکت پستی حبابدار 110

از این پاکت جهت ارسال عینک، خودنویس های قیمتی، ساعت های مچی و… استفاده می شود.

پاکت پستی حبابدار CD

در این پاکت علاوه بر سی دی اشیایی همانند پاسپورت، کارت های بانکی و… را ارسال می کنند.
 

 

انواع پاکت و کیسه حباب دار

 

خصوصیات پاکت های پستی حبابدار

  • این پاکت ها دو لایه اند که یک لایه  شامل کاغذی سفید و با کیفیت بوده و لایه ی دیگر نایلون حباب دار می باشد.
  • روی لایه کاغذی این پاکت ها چاپ مخصوص پست شامل  اطلاعاتی از قبیل نام و آدرس گیرنده و فرستنده، جایگاه تمبر و کد پستی درج شده است.
  •  این پاکت ها جنس مقاومی داشته و به آسانی پاره نمی شوند.
  • لایه نایلونی درون پاکت علاوه بر افزودن خاصیت ضد ضربه ای به آن ، هنگام تماس مرسوله  با آب نیز از آن محافظت کرده و ضد آب می باشد.
  • وزن متعادلی داشته و دارای قسمتی چسب دار هستند که می توانید با برداشتن کاغذ روی چسب در پاکت رو پلمپ کنید. 

 

تفاوت های پاکت های حباب دار با سایر پاکت ها

  1. با نوجه به موارد ذکر شده در قسمت های قبل مهم ترین تفاوت کیسه ها و پاکت های حبابدار با پاکت های عادی قابلیت ضد ضربه بودن آن ها می باشد. 
  2. از دیگر تفاوت ها و مزایای این پاکت ها می توان به دو لایه بودن آن ها اشاره کرد که سبب افزایش مقاومت در آن ها می شود.
  3.  تفاوت دیگر مربوط به وزن آن ها در مقایسه با سایر پاکت ها می باشد که حدود بیست الی سی گرم بیشتر است.
  4. از این پاکت جهت بسته بندی محصولاتی که مسافت زیادی را قرار است طی کنند استفاده می گردد در حالی که پاکت های معمولی برای مسیرهای نزدیک تر استفاده می شوند.
  5.  در انتها باید گفت به علت خاصیت ضد ضربه ای این پاکت ها، ارسال کننده نگران آسیب دیدگی محصول در طی مسیر های طولانی را نخواهد بود. 

نظرات شما

هنوز کامنتی ثبت نشده است.

نیاز به نایلون دارید؟
یا میخواهید استعلام قیمت بگیرید؟

جهت درخواست استعلام قیمت از هرگونه از نایلون های تولید شده توسط آرمان نوین پلاستیک پارت، با ما تماس بگیرید.

درخواست استعلام قیمت