نایلون شیرینگ

نایلون شیرینگ از پرکاربرد ترین محصولات در حوزه بسته بندی و نگهداری از کالا ها می باشد. شیرینگ به معنای کشیده شدن است، در واقع کشیدن لایه ای از نایلون که از پلی اتیلن ساخته شده، به دور محصول به منظور وکیوم کردن کالامی باشد.

نایلون شیرینگ ساده یکی از پرکاربردترین روش های بسته بندی است که به منظور آسان تر کردن شرایط نگهداری، حمل راحت، حفاظت از محصولات در برابر صدمات ناگهانی در حمل و نقل و جابه جایی بکار برده می شود همچنین می‌توان چندین محصول را که از جهت تعادل ناپایدار هستند را با استفاده از شیرینگ کردن در کنار یکدیگر قرارداد.

امروزه نایلون شیرینگ به علت انعطاف پذیری بسیار بالا، مقاومت خوب، سبکی و قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای که دارد در صنعت بسته بندی بسیار پرکاربرد است در واقع شما با نایلون محصولات خود را عایق و مجزا می کنید پس هرچه عایق کردن برای شما مهم تر باشد باید از نایلون شیرینگ ضخیم تری استفاده کنید.

 

نایلون شیرینگ چیست؟

نایلون شیرینگ به پلاستیکی گفته می شود که خاصیت شکل پذیری دارد و نسبت به تغییرات دمایی حساس می باشد. در حین تغییر حالت و نرم شدن بر روی کالا می نشیند و دور محصول را احاطه میکند راینگونه  کالای مورد نظر بسته بندی می شود.

 توجه داشته باشید که هرچه عایق کردن محصول مورد نظر برای شما مهم تر باشد، باید از نایلون شیرینگ ضخیم تری استفاده کنید. امروزه اکثر صنایع بسته بندی دنیا  برای وکیوم کردن محصولات خود از نایلون های شیرینگ استفاده می کنند .

انواع نایلون شیرینگ عبارتند از:

 • شیرینگ رولی
 • شیرینگ تونلی
 • شیرینگ حرارتی
 • شیرینگ پلاستیکی
 • شیرینگ روده ای
 • شیرینگ وکیوم
 • شیرینگ پاکتی

که در ادامه ی این مقاله در مورد نحوه ی تولید هر کدام توضیح داده شده. 

 

نایلون شیرینگ در صنعت

کاربرد نایلون شیرینگ در صنایع تولیدی به 2 دسته تقسیم می شود:

 1.  از نایلون شیرینگ در تمامی محصولات غذایی به منظور جلوگیری از آلودگی به داخل محصولات غذایی مورد استفاده قرار می گیرد
 2. از نایلون شیرینگ برای بسته بندی محصولات برای جلوگیری از شکستگی و هرگونه آسیب به محصول مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مثال های استفاده از نایلون شیرینگ

 • بسته بندی نوشابه و آب معدنی و انواع ابمیوه
 • شیشه
 • پشم شیشه
 • سنگ نمای ساختمان ها و سرامیک
 • کارتن سازی
 • قطعات و لوازم خودرو
 • صنایع غذایی و خوراکی
 • صنایع ساختمان و درب آسانسور
 • صنایع خانگی
 • آرایشی و بهداشتی

 

ویژگی های نایلون شیرینگ

 

خصوصیات بارز نایلون شیرینگ

 • مقاوم در برابر چربی، روغن و گریس
 • مانع در برابر نفوذ رطوبت
 • مانع در برابر نفوذ گرد و غبار
 • خاصیت انعطاف پذیری
 • سبک و مقاوم در برابر ضربه 
 • نفوذ ناپذیر در برابر تابش نور خورشید 
 • انعطاف پذیری بالا 
 • مقاوم در برابر ساییدگی

 

آشنایی با مراحل تولید نایلون شیرینگ

افرادی که قصد ورود به عرصه تولید نایلون شیرینگ را دارند، باید با مراحل مختلف تولید این نایلون آشنا شوند
در مرحله ی اول مواد اولیه ذوب می شوند

ابتدا همه مواد اولیه ی مورد نیاز را درون مارپیچ یا سیلندر ماردون دستگاه می ریزند. این مواد اولیه درون ماردون حرارت لازم برای تبدیل شدن به حالت خمیری را دریافت می کند. روند حرارت دهی این مرحله می تواند با استفاده از المان گازی یا برقی انجام شود.

در پایان خمیر پلاستیک تولید شده به مرحله اکسترود می رود که در آن سوراخ ها و منافذ و… درون خمیر پلاستیکی گرفته می شود تا خمیر یا مذاب موجود کاملا یکدست شود. اندازه دستگاه اکسترودر نسبت به ابعاد نایلون شیرینگ مورد نظر می تواند متفاوت باشد.

توجه داشته باشید که برای تولید نایلون شیرینگ چند لایه باید از چند دستگاه اکسترودر استفاده کرد.

 

خرید نایلون شیرینگ

 

1. مرحله سرد کردن نایلون شیرینگ

بعد از این که پلاستیک خمیری یا مذاب از دستگاه های مختلف عبور کرد، به اشکال مورد نظری که ما میخواهیم در می آید. ابعاد آن نیز نسبت به موارد نیاز ما می تواند متفاوت باشد.

در مرحله بعد برای سرد کردن نایلون و تبدیل مواد خمیری یا مذاب به صورت جامد، از تجهیزات سرد کننده مختلف استفاده می شود، به طور کلی این تجهیزات قابلیت این را دارند که  هم به صورت چند لایه و هم به صورت تک لایه روند خنک کردن را طی کنند.

 

2. آماده سازی رول نایلون

در این مرحله تمامی نایلون هایی که در مرحله قبلی سرد شده اند را برش داده  تا به شکل رول دربیایند ابعاد این رول ها معمولا بین 6 تا 120 سانتی متر بوده و بعد از آن وارد مرحله بسته بندی می شوند

 

نایلون شیرینگ با نایلون کششی (UV) چه تفاوتی دارد؟

در بسیاری از موارد نایلون شیرینگ را با نایلون کششی یا همان نایلون شیرینگ یو وی اشتباه می گیرند چرا که این دو محصول شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارند. اما باید در نظر داشته باشید که عملکرد آن ها با یکدیگر کاملا متفاوت است.

نایلون شیرینگ باید تحت حرارت قرار بگیرد تا جمع شده و روند بسته بندی را طی کند در حالی که نایلون های کششی به این صورت هستند که برای استفاده از آنها در زمان بسته بندی نیازی به حرارت دهی ندارند.

شما می توانید محکم این نایلون را به دور محصول مورد نظر خود بپیچید وعلاوه بر نگه داشتن آنها در کنار یکدیگر، تا حد زیادی از شکستگی جلوگیری نمایید  قدرت کشش نایلون شیرینگ بین 5 تا 75 درصد است، اما نایلون کششی می تواند 100 تا 300 درصد کشش از خود نشان دهد که برای بسته بندی پالت،شیشه و سرامیک و… به کار می رود

 

روش بسته بندی کالا با دستگاه شیرینگ پک

برای بسته بندی کالا در تعداد بالا با استفاده از نایلون شیرینگ، باید از دستگاه شیرینگ پک استفاده شود.

ابتدا محصول یا کالای مورد نظر با کمک نوار نقاله، داخل کوره دستگاه شیرینگ قرارمیگیرد سپس مقداری از فیلم شرینک، دور محصول قرار گرفته و در داخل کوره، پلاستیک مورد نظر برای بسته بندی حرارت می بیند تا حالت پخته و نرم پیدا کند. 

در قسمت پایانی کوره، فن های خنک کننده قرار گرفته اند تا باعث ورود هوا به داخل بسته ها شوند تا پلاستیک دور محصول خشک شود و حالت سفت به خود بگیرد تا به خوبی محصول مورد نظر را بسته بندی کند مقدار پلاستیک مصرف شده و مقدار و میزان حرارت همگی توسط هدایت گر دستگاه شیرینگ پک انتخاب می شود.

 

قیمت نایلون شیرینگ

 

چرا نایلون شیرینگ با جنس های مختلفی تولید می شود؟

شاید این سوال ذهن بعضی افراد را درگیر کرده باشد که علت تولید شیرینگ های متفاوت چیست؟

همانطور که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم: از نایلون شیرینگ در محصولات غذایی به منظور جلوگیری از آلودگی به داخل محصول و در صنایع دیگر جهت جلوگیری از شکستگی و هرگونه آسیب به محصول مورد استفاده قرار می گیرد.

پس میتوان نتیجه گرفت که هر نوع نایلون برای هر محصول کاربرد مخصوصی دارد پس کاملا واضح و روشن است که در جنس های مختلف تولید شود

 

قیمت نایلون شیرینگ

رول نایلون شیرینگ گران نیست از این نایلون می توانید برای بسته بندی محصولات خود در صنایع کوچک و بزرگ با قیمت مناسب استفاده کنید. معمولا قیمت نایلون شیرینگ با توجه به نوع سفارش مشتری محاسبه می شود که سفارش شما میتواند به همراه چاپ بر روی نایلون با ابعاد مد نظراتان نیز باشد.

شرکت آرمان نوین پلاستیک پارت تولید کننده انواع نایلون شیرینگ با نازلترین قیمت و فروش بصورت مستقیم است.

لازم به ذکر است که قیمت ورق های نایلونی مانند سایر محصولات پلاستیکی بسته به نرخ مواد اولیه و عواملی مانند نرخ روز مواد اولیه و همچنین عناصر سفارشی مانند ضخامت، ابعاد و تعداد لایه ها تغییر می کند. رنگ، چاپ، حجم خرید و کیفیت محصول از جمله عواملی هستند که در قیمت گذاری نقش دارند. 

 برای خرید عمده و خرده نایلون شیرینگ و برآورد قیمت می توانید با واحد فروش شرکت آرمان نوین پلاستیک پارت تماس حاصل فرمایید.

 

نایلون شیرینگ پی وی سی (PVC)

نایلون شیرینگ PVC نوعی بسته بندی است که در اثر حرارت، به اطراف محصول میچسبد. برای بسته بندی محصول می توان از ابزارهای حرارتی دستی یا دستگاه های نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک استفاده کرد. فیلم PVC جمع شونده شفاف بوده و به همین جهت زیبایی محصول را حفظ می کند.

پی وی سی از سه ماده اولیه کربن، اکسیژن و کلر ساخته می شود و یکی از محبوب ترین روش های بسته بندی محصولات تجاری است.

نایلون یا فیلم شیرینگ پی وی سی اغلب به عنوان ماده بسته بندی استفاده می شود نایلون شیرینگ پی وی سی به عنوان یک بسته بندی محصول قابل اعتماد عمل می کند و محصول را از آلودگی، گرد و غبار و ضربه محافظت می کند.

فیلم شرینک پی وی سی تقریباً در هر خط بسته بندی قابل استفاده است و برای محصولاتی مانند شیرینگ تونلی یا شیرینگ حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

 

فیلم شیرینگ با شکل و فرم محصول بسته بندی مطابقت دارد زیرا تحت تاثیر گرما جمع می شود. به لطف خواص بسته بندی عالی و پایداری مواد پی وی سی، حتی محصولات با لبه های تیز را هم میتوان بدون پاره شدن فیلم ورق بسته بندی کرد.

از آنجایی که فیلم شیرینگ پی وی سی در برابر گرما و آب و هوا مقاوم است، محصولات کاملاً بدون کوچکترین آسیبی محافظت می شوند.

به لطف وزن سبک خود فیلم که ضد آب و قابل اشتعال است، یک محلول بسته بندی محصول جذاب است که در صورت لزوم می توان روی آن چاپ کرد

 

نایلون شیرینگ حرارتی

نایلون شیرینگ حرارتی همانطور که از اسمش پیداست نوعی روکش پلاستیکی است که توسط دستگاه مخصوص حرارت دیده و جمع می شود، طوری که کاملا به کالا چسبیده و عمل بسته بندی انجام می شود.

نایلون شیرینگ حرارتی برای وکیوم کالاهای بسته بندی شده مورد استفاده قرار می گیرد. این نایلون به محصول می چسبد و از محصول به خوبی محافظت می کند

از مهم ترین ویژگی های نایلون شیرینگ حرارتی، انعطاف پذیری و مقاومت کشی بسیار بالای آن است

 

نایلون شیرینگ تونلی

نایلون شیرینگ تونلی از جمله نایلون هایی است که بر اثر حرارت جمع شده و برای بسته بندی به کار گرفته می شوند. شیرینگ تونلی به نام پلاستیک شیرینگ پلی اتیلن شناخته می شود و مقاومت نسبتا خوبی دارد. نایلون شیرینگ تونلی با دستگاه شیرینگ پک تونلی بسته بندی می شوند

این نایلون معمولا به دو صورت دو لایه است. نایلون های شیرینگ تونلی برای حمل و نقل و تجهیزات سنگین نیز مناسب است این نایلون ها از قیمت بسیار مناسبی برخوردارهستند

 

نایلون شیرینگ روده ای

نایلون شیرینگ روده ای به صورت رول های ساده و روده ای تولید می شود. نایلون شیرینگ های روده ای از جمله نایلون های حرارتی هستند که برای بسته بندی محصولات مورد استفاده قرار میگیرد.

این نایلون به حرارت 160 تا 220 درجه سانتی گراد نیاز دارد نا روی محصول قرار گیرد و فیکس شود.

نحوه استفاده از نایلون شیرینگ روده ای به این صورت است که فرد اندازه مورد نظر را برش میدهد و روی محصول مورد نظر قرار می دهد و با استفاده از حرارت آن را روی محصول منقبض و فیکس میکند
این نایلون را می توان در مصارف خانگی استفاده کرد به این صورت که بر روی کالای مورد نظر قرار داده و با استفاده از سشوار آن را فیکس می کند.

 

نایلون شیرینگ حباب دار

 

نایلون شیرینگ حباب دار

نایلون حباب دار یکی از پلاستیک های پرکاربرد، در صنایع مختلف است. برای تولید این نایلون از مواد پلیمری یا همان گرانول پلی اتیلن استفاده می شود. معمولا این نوع مواد با مخلوط کردن گازهای طبیعی، نفت خام و فرآیند سنتز شیمیایی در اتیلن ساخته میشود.

از نایلون شیرینگ حباب دار میتوان در زمان جابجایی و اسباب کشی و یا زمانی که قصد بسته بندی برخی از محصولاتی را داریم که می خواهیم از آن برای محافظت در برابر ضربه و عوامل محیطی مختلف استفاده کنیم

یکی از پرکاربردی ترین محصولاتی که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرد، نایلون حباب دار است که با نام نایلون ضربه گیر یا پلاستیک ضربه گیر نیز شناخته می‌ شود.

 

نکاتی در مورد نگهداری از رول نایلون شیرینگ 

 1. نایلون شیرینگ ها را از رطوبت دور نگه دارید زیرا معمولا بهترین مکان برای نگهداری نایلون شیرینگ، جای خشک می باشد.
 2. جهت جلوگیری از نفوذ و تابش نور خورشید به آن ها، نایلون ها را در انباری که سقف دارد و نور مستقیما نمی تابد قرار دهید.
 3. رول ها را به صورت افقی قرار دهید تا دچار تغییر شکل  و سر خوردن نشوند.
 4. حرارت را در زمان استفاده نایلون ها تنظیم کنید تا از ذوب شدن بیش از حد آن ها جلوگیری شود
 5. برای بسته بندی محصول، عرض مناسب را انتخاب کنید تا از ضایعات و هدر رفت بیش از حد جلوگیری کنید.
  از بارگذاری طولانی مدت جهت جلوگیری از تغییر شکل اجتناب شود.

 

آرمان نوین پلاستیک پارت :‌ تولید کننده انواع نایلون

آرمان نوین پلاستیک پارت با ۲۴ سال سابقه در این زمینه به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان نایلون بسته بندی محصولات با کیفیت و درجه یک تمام تلاش خود را کرده است تا بهترین محصول را به مشتریان ارائه دهد.
شماره تماس: ۰۲۱ ۵۶۳ ۹۱۵ ۹۵-۸

با افتخار، ساخت ایران

با افتخار، ساخت ایران

آرمان نوین پلاستیک پارت نتیجه سال ها تلاش، تجربه و کوشش مهندسین ایرانی
گارانتی برای همه محصولات

گارانتی برای همه محصولات

تمامی نایلون های آرمان نوین پلاستیک پارت دارای گواهینامه تایید کیفی هستند

نیاز به نایلون دارید؟
یا میخواهید استعلام قیمت بگیرید؟

جهت درخواست استعلام قیمت از هرگونه از نایلون های تولید شده توسط آرمان نوین پلاستیک پارت، با ما تماس بگیرید.