نایلون ساده

نایلون ساده و ساختار شیمیایی آن

نایلون ساده گونه‌ای پلیمر ترکیبی و پلی آمید می باشد که یکی از پرکاربردترین پلیمرها در  است. تَکپار یا مونومرهایی که در اثر ترکیب، حاوی گروه‌های آمید می‌باشند که منجر به تولید پلی آمیدها می شود و تحت عنوان نایلون ساده شناخته می‌شوند. نایلون ساده نوعی پلیمر صنعتی بر پایه پلی اتین سبک است و دارای ساختار پلی آمیدی می باشد.

 

منظور از نایلون ساده چیست؟

ما به هر نوع نایلون که دارای چاپ نباشد نایلون ساده می گوییم، که خود این نایلون ساده انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

 • نایلون ساده شفاف
 • نایلون ساده رنگی
 • نایلون ساده سفید 
 • انواع نایلون و نایلکس دسته دار 
 • پاکت های سلفونی دسته دار 
 • کیسه های زباله

و اما نایلون ساده انواع مختلفی دارد که میتوان هرکدام را براساس ابعاد و ضخامت برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار داد. کاربرد نایلون های ساده بسته بندی تولید شده از این ماده پلی اتیلن معمولاً به عنوان یک اقدام احتیاطی در برابر گرد و غبار، کثیفی و خراش استفاده می شود.

این محصولات که با توجه به نیاز دراندازه و رنگهای مختلف تولید می شوند، هم به صورت رول و هم به صورت کیسه ای پاسخگوی نیاز مشتریان می باشد.

 

خریدنایلون ساده

 

تفاوت نایلون ساده و نایلکس

از متداول ترین سوالاتی که توسط اکثر سفارش دهنده ها پرسیده می شود این است که تفاوت نایلون ساده و نایلکس در چیست ؟ آیا اصلا بین نایلون ساده و نایلکس تفاوتی وجود دارد؟  
همانطور که مشخص است  بین نایلون ساده  و نایلکس تفاوت‌هایی وجود دارد اما این تفاوت فقط به مواد سازنده‌ی اولیه محدود نمی‌شود بلکه  نایلون و نایلکس علاوه بر مواد اولیه در ظاهر و مصرف نیز با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند.

 

تفاوت ظاهری نایلون ساده و نایلکس

اگر به دنبال تفاوت نایلون و نایلکس از لحاظ ظاهری هستید باید بدانید که نایلکس ظاهری خشک و مات دارد که  با دست زدن به نایلکس مشاهده خواهید کرد که سر و صدای زیادی ایجاد می‌کند، همچنین نایلکس بیشتر در مواردی استفاده می شود که ظاهر آن کمتر مورده اهمیت است اما مقاومت و کشش سطحی و ضربه پذیری آن بیشتر مورده اهمیت است  در حالی که در خصوص نایلون باید بدانید که قضیه برعکس می باشد، زیرا نایلون‌ها معمولا دارای ظاهری انعظاف‌پذیر، براق و نرم می باشند که از سطحی شفاف تشکیل شده اند و نورمی تواند تا حدودی از آن‌ها عبور می‌کند.

هنگام استفاده از نایلون ساده مشاهده خواهید کرد که سر و صدای چندان زیادی ایجاد نمی‌شود نکته ی حائز اهمیت این است که نایلکس را می توان در ضخامت های بسیارنازک هم تولید کرد در حالی که نایلون ساده این قابلیت را ندارد.

 

تفاوت نایلون ساده و نایلکس از لحاظ ساختار شیمیایی

اصلی‌ترین تفاوت نایلون ساده و نایلکس در مواد تشکیل دهنده آن‌ها است. در تولید نایلون ساده از یک نوع پلی‌اتیلن سبک استفاده می‌شود اما در فرآیند تولید نایلکس، از پلی‌اتیلن‌ سبک صرفا سهم %۲۰ درصدی استفاده می شود  و ۸۰% درصد مواد تشکیل‌دهنده آن از پلی‌اتیلن‌های سنگین ساخته می‌شوند. همین ترکیب باعث تحمل وزن بیشتردرنایلکس‌ها می‌شود  
همه مواد تشكیل دهنده نایلكس را معمولا پلی اتیلن سنگین تشکیل نمی‌دهد اما حداقل ٨٠% درصد مواقع‏ مواد تشكیل دهنده آن پلی اتیلن سنگین می باشد و بقیه این مواد را پلی اتیلن سبك تشکیل می دهد واستفاده از این ٢٠% درصد باعث خاصیت براق بودن، لطافت دوخت پذیری بهترنایلکس می شود

برای نایلون ساده محصولات زیر را میتوان مثال زد:

 • نایلون های گلخانه ای
 • نایلون حبوباتی
 • نایلون شیرینگ
 • نایلون چاپی دسته بندار
 • نایلون حباب دار

و برای نایلكس هم می توان محصولات زیر را مثال زد:

 1. سفره یكبار مصرف
 2. كیسه زباله رولی
 3. نایلكس های فروشگاهی
 4. كیسه فریزر
 5. نایلكس چاپی ركابی
 6. دستکش یکبار مصرف

 

نایلون ساده در صنایع مختلف چه کاربردی دارد؟

استفاده از نایلون ساده در صنایع مختلف بسیار متفاوت می باشد و هر یک برای کار خاصی مورد استفاده قرار میگیرد . یکی از مهمترین موارد استفاده از نایلون ساده در صنایع بسته بندی است که در واقع استفاده از آن کاربردهای بسیار متنوعی دارد استفاده از نایلون ساده در صنایع مختلف بیشتر به دلیل محافظت کردن از محصولات تولید شده در برابر آلودگی ها، وگرد و خاک وکثیفی می باشد و همچنین مانع نفوذ خراش و نفوذ آب میشود.

در نهایت استفاده کردن از نایلون باعث حفظ سلامت و صحیح ماندن اجناس شما می شود. این محصول که با توجه به نیاز دراندازه و رنگهای مختلف تولید می شود، هم به صورت رول و هم به صورت کیسه ای پاسخگوی نیاز شما مشتریان عزیز می باشد.

 

خرید نایلون تبلیغاتی

 

نایلون ساده تبلیغاتی چیست؟

یکی از موارد بسیار مهم استفاده از نایلون برای تبلیغ صنعت کاری شما می باشد. شما می توانید نام برند ولوگو ومحصول خود را بر روی این نایلون ها چاپ کنید تا برند و محصولات شما شناخته شود و تبلیغی برای کار شما باشد.

نایلکس‌های دسته رکابی نایلکس دسته رکابی از مواد اولیه پلی اتیلن سنگین ساخته می شود با نام نایلکس فروشگاهی نیز شناخته می‌شود، برای استفاده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میوه و تره‌بار تولید می‌شود همچنین برای دیده نشدن اجناس خریداری شده ، از این نایلکس‌ها استفاده می‌شود.حروف و نوشته هایی که در نایلون ها چاپ می شود می شود با روش های مختلفی انجام  می شود

 

چگونه میتوان سایز نایلون و نایلکس را مشخص کرد؟

برای تولید نایلون ساده مورد نیاز در صنعت مورد نظرتان هیچ گونه محدودیتی در تولید و ضخامت وجود ندارد ، و ابعادی که در زیر برای شما نوشته شده تنها ابعادی هستند که بیشتر از سمت مشتریان سفارش داده می شوند و به عنوان سایز استاندارد تولید محسوب می شوند ولی برای مشاوره در خصوص تولید نایلون برای فعالیت مورد نظرتان مشاورین مجرب ما آماده ی پاسخگویی و راهنمایی شما عزیزان می باشند.

و اما سایز استاندار برای تولید نایلون ساده:

 

ابعاد استاندارد برای تولید  نایلون دسته موزی 

 • 22*15 cm
 • 28*20 cm
 • 35*25 cm
 • 40*30 cm
 • 50*35 cm  
   

ابعاد استاندارد برای نایلون دسته رکابی

 • 35*25 cm
 • 40*25 cm
 • 36*28 cm
 • 46*35 cm
 • 54*40

 

انواع نایلکس‌ها

انواع نایلکس‌های موجود در بازار عبارتند از:

 1. کیسه‌های زباله: کیسه‌های زباله مشکی  که تقریبا در هر خانه و کسب‌ و‌کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد از نایلکس ساخته می‌شود.
 2. نایلکس‌های تبلیغاتی: این دسته نایلکس‌ها از بالاترین کیفیت برخوردار هستند. دلیل تولید این نایلکس‌ها این است که مردم در هنگام حمل کالاهای مختلف در سطح شهر، از این نایلکس‌ها استفاده می‌کنند که باعث تبلیغ برند ثبت شده بر روی نایلون می شود.

آرمان نوین پلاستیک پارت :‌ تولید کننده انواع نایلون

آرمان نوین پلاستیک پارت با ۲۴ سال سابقه در این زمینه به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان نایلون بسته بندی محصولات با کیفیت و درجه یک تمام تلاش خود را کرده است تا بهترین محصول را به مشتریان ارائه دهد.
شماره تماس: ۰۲۱ ۵۶۳ ۹۱۵ ۹۵-۸

با افتخار، ساخت ایران

با افتخار، ساخت ایران

آرمان نوین پلاستیک پارت نتیجه سال ها تلاش، تجربه و کوشش مهندسین ایرانی
گارانتی برای همه محصولات

گارانتی برای همه محصولات

تمامی نایلون های آرمان نوین پلاستیک پارت دارای گواهینامه تایید کیفی هستند

نیاز به نایلون دارید؟
یا میخواهید استعلام قیمت بگیرید؟

جهت درخواست استعلام قیمت از هرگونه از نایلون های تولید شده توسط آرمان نوین پلاستیک پارت، با ما تماس بگیرید.